Pożar w Trzemesnej

W środę po południu miał miejsce pożar, który wybuchł w kotłowni budynku jednorodzinnego w miejscowości Trzemesna. Akcja ratownicza trwała ponad godzinę.

Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli druhowie OSP Tuchów. Pomieszczenie kotłowni znajdującej się w piwnicy murowanego budynku jednorodzinnego było w płomieniach a w wyniku pożaru w oknach kotłowni wypadły szyby.  Z parteru budynku na zewnątrz zostały ewakuowane dwie dorosłe osoby, które w momencie naszego przyjazdu przebywały w budynku. W budynku został wyłączony prąd oraz wyłączono dopływ gazu a następnie rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych „uzbrojona” w szybkie natarcie, rozpoczęła działania gaśnicze podając wodę do wnętrza kotłowni przez uszkodzone okna. Po przygaszeniu palących się materiałów zgromadzonych w kotłowni i dojeździe na miejsce zastępu PSP z Siedlisk, kolejna rota w aparatach weszła do wnętrza kotłowni i rozpoczęto usuwanie palących się i nadpalonych materiałów na zewnątrz, gdzie były kolejno przelewane wodą. Po zakończeniu działań gaśniczych budynek został oddymiony przy użyciu m.in. wentylatora oddymiającego.  Na bieżąco podczas prowadzonych działań sprawdzane było stężenie niebezpiecznych gazów w budynku. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce pożaru dotarli również pracownicy pogotowia gazowego i energetycy, którzy po zakończeniu działań prowadzonych przez strażaków sprawdzili sprawność instalacji gazowej i elektrycznej. Niestety obie zostały na tyle uszkodzone (zwłaszcza przez wysoką temperaturę), że właściciel budynku został zobowiązany do nieużywania w/w mediów.

W akcji brał udział zastęp GBARt Tuchów, drużyna z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach i druhowie z OSP w Karwodrzy. W działaniach trwających ponad godzinę udział wzięło łącznie 18 strażaków.

Źródło: OSP Tuchów
 

Odsłon artykułów:
17520541

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…