Kadry udoskonalone

Blisko 1200 certyfikatów i prawie 110 szkoleń dla 125 etatowych pracowników Centrum Zdrowia Tuchów, którzy nabyli nowych kompetencji. Tak można podsumować największy firmowy projekt szkoleniowy , realizowany dotychczas w Tuchowie. W ramach programu „W Trosce o Ciebie – doskonalenie kadr” odbyły się szkolenia medyczne, prawne, menedżerskie oraz interpersonalne.Zdaniem osób prowadzących zajęcia szczególnie w tym ostatnim obszarze wielu pracowników powinno jeszcze solidnie nad sobą popracować. - Często bowiem lekarzom i członkom personelu medycznego wydaje się, że najważniejsza jest fachowa wiedza. Tymczasem pacjenci oceniają ich także po tym, jak potrafią z nimi rozmawiać i zaspokajać inne potrzeby, choćby związane z empatią - mówią trenerzy.

To właśnie lekarze byli grupą, którą najtrudniej było zachęcić do udziału w zajęciach. A możliwości do zdobycia wiedzy oraz - jak pokazał przebieg szkoleń bogatych w warsztaty - także umiejętności było sporo. W ciągu blisko dwóch lat realizacji projektu przypadło w sumie 218 dni szkoleniowych. W zajęciach brało udział 101 kobiet i 21 mężczyzn. W ramach cyklu szkoleń zorganizowano także kurs języka angielskiego. Była to znakomita okazja do podniesienia swoich umiejętności w tym zakresie. Obejmował on bowiem w sumie 120 godzin zajęć. By były jak najbardziej efektywne odbywały się one w czterech grupach zaawansowania.

Wszystkie zajęcia prowadzone były według autorskich programów, dopasowanych do potrzeb uczestników projektu. A cały projekt szkoleniowy , kosztujący blisko 725 tys. zł, był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Odsłon artykułów:
17521554

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…