Przed nami pierwsza prezydencka debata

Już we wtorek 23 września o godzinie 17:30 w auli starostwa rozpocznie się pierwsza w tegorocznej kampanii wyborczej do samorządu debata kandydatów na urząd prezydenta Tarnowa. Organizator przedsięwzięcia, Klub Obywatelski „Sokoła” zaprosił do udziału wszystkie osoby, które zgłosiły dotychczas swoje prezydenckie ambicje. Udział w pierwszej debacie potwierdziło trzech z nich: Kazimierz Koprowski, Mieczysław Kras i Jakub Kwaśny.

To ich koncepcje prezydentury na bieżąco oceniać będą recenzenci i publiczność, która może rezerwować wejściówki elektronicznie. Śledzić debatę i zadawać pytania będzie można również na żywo w internecie, dzięki transmisji Telewizji ZETO (na stronie http://debata.zetosa.pl).

Merytoryczny przebieg debaty ma gwarantować jej niestandardowa formuła. Organizatorzy zapewniają, że ma to być „dyskusja o konkretach a nie pi-arowa pyskówka „o wszystkim”.

Organizatorzy poprosili każdego z kandydatów o przygotowanie referatu, zawierającego zasadnicze części programu oraz szczegóły priorytetowego projektu ich prezydentury. Referowane mają być zatem pomysły, których realizacja – zdaniem pretendujących do roli szefa samorządu w Tarnowie - zapewni rozwój miastu i subregionowi tarnowskiemu.

Całe przedsięwzięcie jest pokłosiem petycji, z którą wystąpili w marcu inicjatorzy protestu obywatelskiego przeciw degradacji miasta pod hasłem: „Bieda, Bezrobocie, Brak Perspektyw”. Zaproponowano w niej obecnym władzom Tarnowa zorganizowanie poważnej debaty poświęconej konkretnym pomysłom przeciwdziałania kryzysowi miasta i projektom jego rozwoju. Niestety, władze samorządowe na ten apel nie odpowiedziały.

- U progu szczególnie istotnej dla Tarnowa kampanii, chcemy sprawdzić, czy za decyzjami o kandydowaniu poszczególnych osób stoją dobrze przemyślane plany, strategie oraz skonkretyzowane wizje rozwoju miasta i subregionu tarnowskiego – mówi Andrzej Olejnik, prezes PTG „Sokół - Świat Pracy”. Jego zdaniem, ostatnie kampanie w Tarnowie przypominały bowiem kupowanie kota w worku.

Scenariusz debaty przewiduje 10- minutowy referat każdego z kandydatów a następnie rundę szczegółowych pytań, dotyczących przedstawionego projektu, które zadadzą kontrkandydaci, specjalnie dobrana Loża Recenzentów, publiczność i internauci, którzy będą mogli śledzić debatę na żywo, dzięki transmisji TV ZETO na stronie http://debata.zetosa.pl.

  • Nie interesuje nas zatem płytka, standardowa wymiana ciosów, dająca możliwość co najwyżej wyartykułowania haseł wyborczych. Chcemy poznać konkretne propozycje kandydatów i je spokojnie przeanalizować – deklarują organizatorzy.

Do udziału w debacie zaproszono wszystkich kandydatów, którzy ogłosili dotychczas zamiar kandydowania. Pierwsi potwierdzili swój udział: Jakub Kwaśny (KW SLD Lewica Razem), Mieczysław Kras (KWW Ziemia Tarnowska) i Kazimierz Koprowski (KW PIS). I to oni, jako pierwsi otrzymają możliwość zaprezentowania swoich prezydenckich koncepcji. Prawdopodobnie dołączy do nich ktoś jeszcze ...

Roli recenzentów podjęli się: Wiesław Klisiewicz (znany działacz społeczny, były poseł i urzędnik samorządowy) a także Daniel Mosio, reprezentujący NSZZ „Solidarność” oraz Mateusz Czosnyka z prężnie działającego, młodego stowarzyszenia „Projekt Tarnów”.

Projekty kandydatów oceni (przyznając punkty) również publiczność.

W debacie będzie można uczestniczyć tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Można ją wciąż otrzymać między innymi, zgłaszając swoje nazwisko na adres: debatytarnowskie(at)gmail.com

Transmisję debaty można będzie śledzić na stronie debata.zetosa.pl

Odsłon artykułów:
17521264

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…