W grzybobraniu na Wisowej uzbierano ponad 100 kg grzybów

Dnia 28 września 2013 roku na Wisowej w gminie Jodłowa odbyło się III Wielkie Grzybobranie „Wisowa 2013”. Zebrano blisko 140 kg grzybów.

III Wielkie Grzybobranie „Wisowa 2013” odbywało się w ramach kampanii promocyjnej „Lasy Państwowe. Zapraszamy” organizowanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie.
 
W konkursie grzybobrania uczestniczyło 15 drużyn 2-osobowych z Jodłowej,Dęborzyna, Brzostku i Biecza. Dwie godziny trwały poszukiwania grzybów. Grzyboznawca Joanna Wingert-Szurek oceniała uzbierane okazy. Pierwsze 3 pozycje wywalczyły drużyny z Wisowej. W konkursie zwyciężyła Halina i Kamil Kos (23 kg grzybów), drugie miejsce - Grzegorz i Tomasz Pacana (19,2 kg) oraz Andrzej Placek i Aneta Marcisz (19,2 kg), trzecie miejsce - Lucyna i Adrian Placek (15,3 kg). W sumie zebrano blisko 140 kg grzybów. W kategorii dodatkowej największego grzyba znalazła Aneta Marcisz. Wszyscy uczestnicy grzybobrania otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Grzybobraniu towarzyszyły konkursy. Jednym z nich był m.in. III Regionalny Konkurs Potraw z Grzybów. Jury postanowiło wyróżnić 6 potraw wykonanych przez: Stowarzyszenie „Zawisłocze Pilźnieńskie” z Mokrzyca, Stowarzyszenie „Nasz Dęborzyn” z Dęborzyna, Stowarzyszenie KGW w Jodłowej Górnej, Stowarzyszenie „Dębowianie” z Dębowej, „Stowarzyszenie KGW w Dzwonowej oraz Ewę Dzierwę z Wisowej.

Ponadto odbył się konkurs wiedzy o grzybach, przygotowany i prowadzony przez radnego powiatowego Ferdynanda Bugnę, quiz wiedzy o lesie, konkurs plastyczny „Las zaprasza nas” oraz konkurencja sprawnościowa tj. wbijanie gwoździ młotkiem na czas.

Podczas grzybobrania przygrywała kapela „Jodłowianie” oraz zespół młodzieżowy „Xero” z Jodłowej.
Całość zakończył pokaz balonowy przygotowany przez Mościcki Klub Balonowy w Tarnowie.
 
Szczegóły: www.jodlowa.eu
 
Odsłon artykułów:
17521048

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…