sobota, 17 wrzesień 2016 10:02

Madera - wyspa wiecznej wiosny, ogród Atlantyku

Napisał

Madera jest niezwykłą mieszanką Europy i Afryki, lądu i morza, słońca i deszczu oraz tropików i ostrego górskiego powietrza. To wyspa dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku.

Raj na wulkanie

Portugalska wyspa kołysząca się na falach Oceanu Atlantyckiego, to przede wszystkim luksus i natura. Jedynie kaprys historii sprawił, że należy do Europy, a nie do znacznie bliższej (odległością i klimatem) Afryki. Madera słynie z łagodnego klimatu, wyśmienitego wina, niezwykłego bogactwa egzotycznych kwiatów, owoców oraz nieziemskich krajobrazów z zapierającymi dech w piersi urwiskami i malowniczymi wodospadami.

Najbardziej znaną osobą urodzoną na Maderze jest Cristiano Ronaldo. Osoby, które odwiedzają Maderę i wiedzą, że na wyspie urodził się jeden z najlepszych piłkarzy są mocno zdziwione tym, że mieszkańcy nie chwalą się swoim krajanem.

Każda miejscowość na Maderze ma swój niepowtarzalny klimat i urok, ja postaram się pokrótce opisać te, które zapadły mi w pamięć najbardziej.
Câmara de Lobos to niezwykle urokliwe miasto (drugie co do ilości mieszkańców). Ma w sobie to coś co przyciąga turystów.
Na zachód od Câmara de Lobos znajduje się jeden z najwyższych klifów w Europie - Cabo Girao (589 m n.p.m). Z platformy, która ma częściowo przeszkloną podłogę rozpościera się niesamowity widok na okolicę.
Północne wybrzeże to z kolei miasta położone w najbardziej "dzikiej" części wyspy. Dzięki temu są one niejednokrotnie położone w bardzo urokliwych miejscach, Porto Moniz, Sao Vicente.

Fotorelacja: Marcin Bawiec

Czytany 4346 razy
Odsłon artykułów:
17367644

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…