Największe w historii dofinansowanie drogowe w powiecie tarnowskim

Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym SA w Dębicy na remont drogi powiatowej Zdonia – Czchów – Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Wartość inwestycji to prawie 4 mln zł, a 95 procent tej kwoty pokryte zostanie z drugiej edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

- To historyczna umowa, gdyż jeszcze nigdy nie mieliśmy w powiecie tak wysokiego procentowo dofinansowania do inwestycji drogowej – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Gruntownie wyremontowana zostanie droga na odcinku prawie 5 km. Położona zostanie nie tylko nowa nakładka asfaltowa, ale także wykonane zostanie odwodnienie i wiele innych prac poprawiających bezpieczeństwo, w tym powstaną podświetlane przejścia dla pieszych z zestawami solarnymi. Dodatkowo gmina Zakliczyn zrobi przy tej jezdni (na odcinku ok. 2 km) chodnik ze ścieżką rowerową. Pieniądze na ten cel otrzymała również z „Polskiego Ładu” (1,5 mln zł).

Za środki finansowe z drugiej edycji „Polskiego Ładu” (przeszło 15,7 mln zł) powiat tarnowski zrealizuje jeszcze dwie inwestycje kubaturowe – wybuduje Zakład Aktywizacji Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz przebuduje i zaadaptuje na potrzeby Pogotowia Ratunkowego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej budynek dawnego Komisariatu Policji w Żabnie. Przetargi zostały już ogłoszone.

W spotkaniu prasowym, podczas którego podpisano umowę, uczestniczyli również Grzegorz Kwiatkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
16369659

Odwiedza nas 381 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…