Ksawery Masiuk z brązowym medalem mistrzostw świata

Mieszkaniec gminy Tarnów, Ksawery Masiuk, z brązowym medalem mistrzostw świata.

17-letni Ksawery Masiuk z Tarnowca na mistrzostwach świata w Budapeszcie na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył brązowy medal! Polak początkowo zajął drugie miejsce po dyskwalifikacji Justina Ressa, który przypłynął jako pierwszy, lecz protest strony amerykańskiej został przyjęty i tym samym Ksawerego przesunięto na trzecie miejsce.

Od początku Ksawery pokazywał, że jest w świetnej formie. Mieszkaniec Tarnowca już w półfinale pokonał dystans z czasem 24,48 s i tym samym pobił rekord Polski.

Medal Ksawerego Masiuka jest pierwszym zdobytym przez Polskę na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Obecnie utalentowany pływak przygotowuje się również na mistrzostwa Europy juniorów, które niebawem odbędą się w portugalskim Setúbal.

Młody mieszkaniec Tarnowca jest wielokrotnym stypendystą wójta gminy Tarnów. To kolejny przykład na to, że warto dostrzegać młode talenty i w nie inwestować. Renata Knapik – Miazga z Koszyc Wielkich na przykład odnosi z sukcesy w szermierce. Jest m.in. medalistką mistrzostw Europy.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Odsłon artykułów:
16790898

Odwiedza nas 476 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…