Dodatkowe fundusze dla OSP Koszyce Małe

Gmina Tarnów otrzymała dodatkowe fundusze dla OSP Koszyce Małe na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie 22 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka połączone z 30-leciem PSP w Tarnowie. Podczas uroczystego apelu na placu przy Komendzie Miejskiej PSP wręczono odznaczenia i nominacje, w tym wyróżnienia za ofiarną służbę otrzymało dwóch mieszkańców gminy Tarnów, pracowników Komendy Miejskiej PSP – asp. Daniel Gniewek oraz ogn. Sebastian Guzik. Podziękowanie za wsparcie gminnych jednostek OSP otrzymał także wójt gminy Grzegorz Kozioł. Gratulacje wyróżnionym złożyła uczestnicząca w wydarzeniu Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Natomiast 23 maja w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes w ramach Programu Bezpieczny Strażak na zakup samochodów lekkich ratowniczo-rozpoznawczych oraz modernizację samochodów. Dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie druhowie z OSP Koszyce Małe już wkrótce będą mogli doposażyć jednostkę o lekki samochód. Promesę w wysokości ponad 80 tys. zł. z rąk Prezesa WFOŚiG Kazimierza Koprowskiego odebrali Prezes OSP Koszyce Małe dh Zbigniew Gniewek oraz wiceprezes – Zastępca Naczelnika dh Sebastian Lisowski.

Gratuluję jednostce OSP Koszyce Małe pozyskanych funduszy, które będą służyć tak naprawdę nam – mieszkańcom. Możliwość zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego jest niezbędna, by strażacy mogli szybko docierać na miejsce akcji, a także sprawnie przemieszczać się po obszarze objętym działaniami ratowniczymi – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Odsłon artykułów:
16225669

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…