Tarnowskie siatkarki z awansem do Tauron Ligi

Starosta tarnowski Roman Łucarz oraz etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach spotkali się z Gabrielą Ponikowską środkową w Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Była to okazja do podsumowania emocjonującego i owocnego sezonu zakończonego awansem do Tauron Ligi.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrał I ligę siatkarek. Zespół ten w finale play off pokonał ITA TOOLS Stal Mielec 3-1, a w ostatnim spotkaniu zwyciężył na wyjeździe 3:0 (25:13, 25:14, 25:21). Tarnowianki do sukcesu poprowadził Marcin Wojtowicz, szkoleniowiec który ma za sobą pracę w TAURON Lidze. Zespół ten był najlepszy w sezonie zasadniczym I ligi. W przyszłym sezonie zagra w TAURON Lidze.

Starosta podziękował za walkę, codzienną pracę, poświęcenie, zaangażowanie, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego sobie celu, dostarczenie pozytywnych emocji każdemu kibicowi. To dla nas zaszczyt, ale również wyzwanie mieć zespół sportowy na tak wysokim poziomie w powiecie tarnowskim.

Wiele z tych zawodniczek, które wywalczyły awans do Tauron Ligi, są w zespole już od kilku lat i wspólnie z nami budowały ten klub. W zdecydowanej większości będą miały okazję kontynuować tę tarnowską przygodę z siatkówką w ekstraklasie - powiedziała na zakończenie Gabriela Ponikowska środkowa w Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
16119355

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…