Mecz Chełmianka Chełm – Unia Tarnów

Piłkarze Unii Tarnów potwierdzają bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy także w pierwszym tegorocznym meczu wyjazdowym. Po ciężkim spotkaniu tarnowianie wywożą z Chełma 3 punkty po bramce w 67 minucie Sebastiana Jacaka.

Skład Unii Tarnów jaki rozpoczął zmagania w Chełmie był dokładnie taki sam jak pierwsza jedenastka zeszłotygodniowego zwycięskiego pojedynku z Podhalem. Trener Radosław Jacek w kolejnym meczu potwierdza, iż nie boi się stawiania na tarnowską młodzież, ponownie desygnując do gry najmłodszą dwójkę młodzieżowców w lidze (Mida urodzony w 2005, Matyjewicz 2004), pozostawiając w obwodzie kolejnych 4 juniorów. W składzie zawodników rezerwowych Jaskółek, pojawił się także długo wyczekiwany Viktor Putin, który nie zaliczył występu w barwach Unii od październikowej kontuzji.

Pierwsze 25 minut spotkania to bardzo dobry moment gry zespołu Jaskółek. Niestety pomimo kilku stworzonych sytuacji nie udało się ich zamienić na gola i to drużyna Tomasza Złomańczuka przejęła inicjatywę w meczu. Skuteczna gra defensywna Unistów była jednak dla gospodarzy zaporą nie do przejścia, a z upływem czasu coraz więcej sytuacji pod bramką przeciwnika kreowali sobie także zawodnicy z Tarnowa. Jedną z takich akcji zamienił na zwycięskiego gola Sebastian Jacak w 67 minucie i była to jedyna bramka jaką zobaczyli tego dnia kibice zgromadzeni na stadionie Chełmianki. W efekcie, biało niebiescy zgarniają pełną pulę w spotkaniu i po dwóch bardzo trudnych pojedynkach z czołowymi zespołami ligi, dopisują do tabeli komplet punktów i zajmując 8 miejsce tracą 10 punktów do prowadzącej Siarki Tarnobrzeg.

Bardzo ciężkie spotkanie zakończone ważnym zwycięstwem. Uważam, że mój zespół pokazał olbrzymią determinację i jedność, aby osiągnąć tak korzystny rezultat. Mecz mógł dobrze się dla nas ułożyć, gdyż w pierwszych 25 minutach zagraliśmy kilka ciekawych akcji , które mogły przynieść nam prowadzenie. Na pewno z dobrym zespołem Chełmianki ciężko kontrolować spotkanie przez 90 minut ,ale odpowiednią organizacja drużyny w obronie niskiej pozwoliła odeprzeć napór gospodarzy. Gratuluję mojej drużynie drugiego zwycięstwa. Jestem dumny z bycia częścią tego zespołu. – powiedział trener Radosław Jacek. Chełmianka Chełm – Unia Tarnów 0:1 (0:0)

Bramka: Jacak (67).

Unia Tarnów: Zając – Matyjewicz (Węgrzyn 74’), Kajpust, Sierczyński – Łazarz (Nytko 74’), Orlik, Jacak, Mida (60′ Dubas) – Wardzała (60′ Biś), Biały, Sojda (Putin 84’) Chełmianka: Ciołek – Ł. Mazurek, Kanarek (77 Dziubiński), Budzyński, Wiatrak, Brzozowski (77 Giletycz), Bednara (59 Wójcik), Czułowski, Skoczylas (90+2 Jeż), Bonin, Kahsay.

Żółte kartki: Brzozowski, Kahsay, Kanarek, Wiatrak – Łazarz, Matyjewicz.

Sędziował: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki).