Włamał się do kościelnej skarbony

47-letni mężczyzna włamał się do kościelnej skarbony i próbował ukraść pieniądze. Został nakryty na gorącym uczynku przez jednego z wiernych i przekazany policjantom. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali we wtorek kościelnego włamywacza. 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego próbował ukraść pieniądze ze skarbony w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Lwowskiej. Aby dostać się do gotówki wyłamał szufladę skarbony i wyciągnął koszyk na pieniądze, ale ku jego zdziwieniu nie znalazł tam ani grosza.

Miał sporego pecha, bo dzień wcześniej skarbona została opróżniona, zaś jego wyczyn obserwował jeden z wiernych, który natychmiast powiadomił księdza. Nakryty na gorącym uczynku rabuś został ujęty przez plebana i kościelnego, po czym przekazany policjantom.

Wczoraj zatrzymany 47-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do wszystkiego się przyznał. Wyjaśnił, że do sięgnięcia po kościelne mienie skłoniła go pilna potrzeba gotówki.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Odsłon artykułów:
16225626

Odwiedza nas 308 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…