Połączenie A4 w Wierzchosławicach z SAG w Tarnowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Nowy odcinek drogi ma za zadanie odciążyć węzeł wierzchosławicki oraz centrum Tarnowa, gdzie obecnie skupia się ruch tranzytowy m.in. do zakładu Grupy Azoty. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac.

Łącznik autostradowy ma mieć ponad 2,6 kilometra długości. Jego częścią będzie most na Dunajcu o długości około 800 metrów. W zakresie objętym projektem przewiduje się budowę układu komunikacyjnego polegającą na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną nr 200720K (ul. Chemiczna w Tarnowie) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K wraz z rozbudową skrzyżowań z drogami podporządkowanymi i budowie drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K do węzła autostrady A4 Tarnów Mościce.

Budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze SAG w Tarnowie jest brakującym ogniwem pomiędzy autostradą A4 a miastem Tarnowem – tym bardziej potrzebnym, że przez awarię mostu ostrowskiego, miasto aktualnie nie ma dostępu do autostrady A4 od strony zachodniej.

Inwestycja wpłynie zatem za odciążenie potoku pojazdów w centrum miasta, zapewni właściwą obsługę komunikacyjną Tarnowa, wpływając zarazem na bezpieczeństwo Mieszkańców. Dziękuję wszystkim pracownikom Wydziału Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, którzy pracowali nad szybkim wydaniem tego „zridu” – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski. Cieszę się, że ta długo wyczekiwana inwestycja już niebawem stanie się rzeczywistością. Budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku - mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Odsłon artykułów:
15422244

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…