Powiat nagrodził utalentowanego pływaka

Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Ksawerego Masiuka, zawodnika UKS G-8 Bielany Warszawa, który podbił Rzym podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu.

Ksawery Masiuk to niespełna siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego (mieszkaniec Tarnowca), który w tym roku wywalczył indywidualnie dwa złota i srebro oraz złoto i brąz w sztafecie na obiektach rzymskiego Foro Italico które były areną zmagań 47. Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu – to dla reprezentacji polski wielki sukces, bo w historii juniorskiego pływania nie wywalczyliśmy tylu medali, co na tegorocznych mistrzostwach.

Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Ksaweremu Masiukowi dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Podczas spotkania z zawodnikiem w starostwie obecni byli także etatowy członek zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, członek zarządu powiatu Mariusz Tyrka oraz Rodzice Ksawerego Państwo Agnieszka i Krzysztof Masiukowie.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
16780422

Odwiedza nas 579 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…