Most w Ostrowie ze wsparciem rządowym

Przybliża się termin ponownego otwarcia mostu w Ostrowie. To efekt bardzo korzystnych dla powiatu tarnowskiego decyzji, które zapadły w Warszawie. Przyznano na ten rok 12 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont i odbudowę przeprawy nad Dunajcem.

Mimo pandemii koronawirusa państwo polskie działa sprawnie nie tylko w sprawach walki z Covid-19. Przykładem jest most w Ostrowie. W ubiegłym roku premier Mateusz Morawiecki przyznał 4 mln zł z rezerwy budżetu państwa na pierwszy etap remontu przeprawy. Rozebrano starą konstrukcję i przełożono kanalizację z gminy Wierzchosławice.

21 kwietnia br. dotarła do starostwa wiadomość, że powiat tarnowski otrzymał 12 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kontynuowanie prac w 2021 roku . - To historyczna chwila dla naszego powiatu. Ta data na długo zapisze się w mojej pamięci, gdyż nasze starania o pozyskanie środków finansowych na doprowadzenie do finału remontu mostu w Ostrowie znalazły urzeczywistnienie w faktach – powiedział starosta Roman Łucarz.

Więcej na stronie  powiat.okay.pl: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
16225585

Odwiedza nas 298 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…