Duże środki na rozwój w gminie Tarnów

Takiego wsparcia jeszcze nie było - 4 miliony złotych na budowę Hali Widowiskowo – Sportowej i rozbudowę Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej trafią do gminy Tarnów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Rozpoczęcie nowego, potężnego zadania jest możliwe dzięki Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. To historyczna dotacja w gminie Tarnów, duże wyzwanie i radość, że część z puli środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dociera właśnie do nas – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Inwestycja w Woli Rzędzińskiej będzie realizowana z rozmachem. – Tak znaczne dofinansowanie zadania polegającego na wyburzeniu starej hali sportowej i budowie nowoczesnego obiektu, nie byłoby możliwe bez zaangażowania i wsparcia poseł Anny Pieczarki, dla której nie ma chyba rzeczy niemożliwych – dodaje zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Celem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest wsparcie tych inwestycji, które pozwolą na podniesienie produktywności gospodarki i ochronę miejsc pracy. – Kolejne, poważne zadanie inwestycyjne w gminie Tarnów to praca dla ludzi, tak ważna zwłaszcza dziś, gdy gospodarka w Polsce, Europie i na świecie spowalnia z powodu epidemii koronawirusa – dodaje Grzegorz Kozioł.

Dotacja pozwala na szybkie rozpoczęcie inwestycji. Przetarg ma być ogłoszony już w styczniu, zaraz po uchwaleniu budżetu gminy na 2021 rok. Jeżeli radni zaakceptują zaproponowany przez wójta plan dochodów i wydatków, stanie się to jeszcze w tym roku. – Chcielibyśmy budowę Hali Widowiskowo – Sportowej i rozbudowę szkoły zrealizować w cyklu dwuletnim. Mamy nadzieję, że stanie się to tak szybko – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Zakończenie inwestycji i oddanie do użytku nowych obiektów zaplanowano w 2022 roku.

Wiadomość o przyznaniu tak znacznego dofinansowania, w środowisku lokalnym, została przyjęta z radością. – To o czym dziś mówimy  od dawna było marzeniem – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Joanna Rogowska – Kuta. – To bardzo szerokie otwarcie się na młodych ludzi i jeszcze lepsza oferta edukacyjna – dodaje przewodnicząca Rady Gminy, Wiesława Mitera. – Mam wrażenie, że gmina Tarnów ma lepszą bazę sportowo - oświatową niż pobliski Tarnów. A po zrealizowaniu tej inwestycji będziemy mogli świecić przykładem pod tym względem dla innych samorządów – uzupełnia radny gminny i sołtys Woli Rzędzińskiej, Mieczysław Nytko. – Pozostaje podziękować Pani poseł Annie Pieczarce i władzom gminy za skuteczność w staraniach o rozwój naszych miejscowości – dodaje radny gminny, Andrzej Prendota. 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to projekt bezzwrotnego wsparcia dla gmin, powiatów i miast. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Czytaj także: Ponad 950 mln dla Małopolski

Odsłon artykułów:
16215846

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…