Promesa na sport w gminie Tarnów

Jest kolejne dofinansowanie ze środków Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego – promesę na rozbudowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Woli Rzędzińskiej przekazali samorządom z regionu tarnowskiego wicemarszałkowie Marta Malec – Lech oraz Edward Czesak w asyście posłów ziemi tarnowskiej. To w sumie blisko 3 miliony złotych. Pieniądze trafiły do 25 samorządów. Pozyskane środki pozwolą dokończyć zaplanowane wcześniej inwestycje związane z budową placu zabaw, siłowni plenerowej i centrum rekreacyjnego przy boisku w Woli Rzędzińskiej. – To mocny zastrzyk finansowy, który pomoże w realizacji ważnych dla nas zadań – podkreśla zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia to 300 tysięcy złotych. – Dzięki dodatkowym elementom, które powstaną przy boisku w Woli Rzędzińskiej, czyli placu zabaw i siłowni, ten piękny obiekt będzie jeszcze bardziej kompleksowy i funkcjonalny – zastępca wójta.

To kolejna inwestycja sportowa w gminie Tarnów z dofinansowaniem zewnętrznym. Obecnie finalizowana jest budowa placu zabaw w miejscowości Błonie. W przeszłości, także dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu, powstało m.in. boisko przy szkole w Łękawce oraz baza sportowa w innych miejscowościach gminy Tarnów.

- Rozbudowa infrastruktury fizycznej jest szczególnie ważna w dobie pandemii, która ogranicza możliwości rozwoju fizycznego. Powstają obiekty, z których można bezpiecznie korzystać – mówi poseł Anna Pieczarka.

Promesy na rozbudowę kompleksów sportowych i stref aktywności wręczono w auli delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Wsparcie otrzymały samorządy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. – Pandemia koronawirusa w pewnym sensie zamknęła w domach naszych najmłodszych. Konieczność wprowadzenia zdalnej nauki spowodowała, że ograniczyła się ich aktywność fizyczna. Do tego dopuścić nie można. Dzieci i młodzież powinny się sportowo rozwijać. Dane Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie braku kontaktu ze sportem młodych ludzi jednoznacznie wskazują na problem. Promesy na rozbudowę kompleksów sportowych są jednym ze sposobów zmian tej groźnej tendencji – mówi wicemarszałek Edward Czesak.

10 małopolskich gmin, w których w najbliższą niedzielę, 12 lipca, frekwencja wyborcza będzie najwyższa, otrzymają bony o wartości 50 tysięcy złotych.

Za te pieniądze dzieci i młodzież będą korzystać z wycieczek krajoznawczych, np. do Krakowa, kopalni soli w Wieliczce czy innych zakątków Małopolski.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Odsłon artykułów:
16225634

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…