Centrum kinowe w Zakliczynie z dofinansowaniem

Gmina Zakliczyn otrzymała 225 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do swojego nowego przedsięwzięcia – uatrakcyjnienia oferty kulturalnej poprzez utworzenie centrum kinowo-konferencyjnego. Zlokalizowane będzie w zakliczyńskim Ratuszu – w pomieszczeniach po bibliotece.

Samorząd zakliczyńskiej gminy ubiegał się o środki finansowe z programu „Infrastruktura domów kultury”, którego celem jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Zakliczyński projekt, który został dofinansowany kwotą 225 tys. zł zakłada utworzenie centrum kinowo-konferencyjnego w zakliczyńskim Ratuszu. W tym celu wykonany zostanie remont pomieszczeń po byłej bibliotece oraz sali tzw. ,,burmistrzówki”, w których znajdować się będą kino, 2 sale konferencyjno-szkoleniowe, recepcja, szatnia oraz łazienki. Zakupione zostanie odpowiednie wyposażenie.

- Nowe centrum kinowo-konferencyjne służyć będzie szerokiej grupie odbiorców – zapewnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Seanse w ramach działalności kinowej będą różnorakie. Będzie możliwość kreowania takiego repertuaru, na który istnieje zapotrzebowanie lokalnego środowiska – bajek, lektur dla dzieci i młodzieży szkolnej czy filmów fabularnych dla dorosłych. W salach konferencyjnych będą organizowane spotkania kulturalne, naukowe, sympozja. Będą do dyspozycji mieszkańców, w tym kół gospodyń wiejskich, zorganizowanych grup seniorów czy na inne wydarzenia o charakterze kulturalnym, historycznym i patriotycznym.

Burmistrz Dawid Chrobak dziękuje Wicepremierowi Prof. P. Glińskiemu – Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zainteresowanie się sytuacją po pożarze w wyniku, którego uszkodzony został ratusz w Zakliczynie i gest solidarności.

Inwestycja zrealizowana zostanie w 2020 roku.

wykonywanie instalacji elektrycznych tel. 889210355

Odsłon artykułów:
16369646

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…