Tarnowscy seniorzy nie dali się oszukać

W poniedziałek wnuczkowi oszuści „uderzyli” w seniorów Tarnowa. Najstarsi mieszkańcy miasta nie dali się jednak oszustom, którzy usiłowali wyłudzić kwotę niemalże 200 tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmują się tarnowscy kryminalni.

W poniedziałek w południe rozdzwoniły się telefony stacjonarne tarnowskich seniorów. W trzech przypadkach kobiety odebrały telefony z informacją o konieczności przekazania kilkudziesięciu tysięcy złotych w związku z wypadkiem osób najbliższych.

W pierwszym przypadku 80-letnia mieszkanka Tarnowa odebrała telefon od mężczyzny, który podczas rozmowy wmówił kobiecie, że jej syn miał poważny wypadek i konieczne jest wpłacenie 50 tysięcy złotych, aby jemu pomóc. Kobieta uwierzyła nieznajomemu mężczyźnie i udała się do swojego banku, aby dokonać wypłaty pieniędzy. W tym przypadku dzięki czujności kierownika placówki oraz pracownika obsługi interesantów nie doszło do sfinalizowania transakcji. Zorientowali się oni bardzo szybko, że seniorka najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa. Weryfikacja informacji pozwoliła na potwierdzenie, że do żadnego wypadku nie doszło.

W drugim przypadku, 70-letnia kobieta odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który podawał się za policjanta i usiłował „wyciągnąć” pieniądze, którego legendą był również wypadek drogowy osoby najbliższej. Podczas tej rozmowy oszust próbował wyłudzić kwotę niemalże 80 tysięcy złotych. Tym razem seniorka również nie dała się oszukać i nie przekazała żądanej kwoty.

W ostatnim przypadku tarnowska seniorka odebrała telefon od oszusta, który również wystraszył kobietę, wmawiając jej makabryczny wypadek drogowy jej wujka, na stałe mieszkającego w Ameryce. I tym razem oszust chciał wyłudzić pieniądze w kwocie 70 tysięcy złotych. Tym razem seniorka zorientowała się, że może paść ofiarą oszustwa i rozłączyła połączenie telefoniczne.

W tym ostatnim przypadku jest to najbardziej roztropne postępowanie. Wdając się w rozmowę z oszustem, stajemy się jego ofiarą i postępujemy tak, jak nam nakazuje. Aby nie dać się oszukać należy po prostu rozłączyć połączenie, odkładając słuchawkę na widełki aparatu telefonicznego lub wcisnąć czerwoną słuchawkę swojego telefonu.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
16369919

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…