O remoncie mostu w Ostrowie z posłami

W bieżącym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą projektu remontu mostu na rzece Dunajec w miejscowości Ostrów. W związku z tym w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, z inicjatywy Starosty Tarnowskiego, odbyło się spotkanie z Parlamentarzystami Ziemi Tarnowskiej.

Tematem spotkania było omówienie bieżących działań Zarządu Powiatu Tarnowskiego związanych z decyzją o zamknięciu tej przeprawy mostowej, które nastąpiło 27 listopada minionego roku.

W spotkaniu uczestniczyli Parlamentarzyści: Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-ŻelazkoUrszula RuseckaAnna Pieczarka oraz Wiesław Krajewski. Z ramienia Zarządu Powiatu, oprócz Starosty Tarnowskiego, na naradzie obecni byli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach. Obecny był także Przewodniczący Radu Powiatu Paweł Smoleń.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz wyjaśnił Posłom decyzję władz powiatu dotyczącą rezygnacji z budowy mostu tymczasowego. - Oprócz samych tylko komplikacji związanych ze stroną formalną takiego rozwiązania, pojawiają się koszty instalacji takiej przeprawy, które sięgają ponad 13 mln zł - argumentował Starosta.

Obecnie Zarząd Powiatu stoi na stanowisku remontu kapitalnego istniejącego mostu. W bieżącym tygodniu rozstrzygnięta będzie kwestia wyboru wykonawcy projektu tego remontu. W dalszej kolejności należy zabezpieczyć środki na remont. - Ubiegamy się o uzyskanie wsparcia finansowego z rezerwy budżetu państwa i z Funduszu Dróg Samorządowych - wyjaśnia Starosta Tarnowski. Posłowie będą zabiegać u Premiera RP o jak najszybsze uruchomienie środków niezbędnych do wykonania remontu kapitalnego mostu, tak aby sam remont mógł rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

Pragnę podkreślić, iż sprawą zamknięcia mostu na rzece Dunajec w Ostrowie, jak i szybkiego rozwiązania tego problemu, interesuje się bezpośrednio sam Prezydent RP Pan Andrzej Duda, który już teraz pomaga nam w uzyskaniu niezbędnych funduszy na jego remont - informuje Roman Łucarz.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
16775171

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…