Początek września na drogach

W pierwszym tygodniu szkoły nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Najgroźniej wyglądało zderzenie w Biskupicach Radłowskich, gdzie uszkodzonych zostało pięć pojazdów.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni w garnizonie tarnowskich odnotowano 16 zdarzeń drogowych, które zostały zakwalifikowane jako kolizje bądź wypadki.

Najgroźniejszym w skutkach okazało się sobotnie (07.09) zdarzenie w Lisiej Górze, gdzie kierujący peugeotem w wyniku utraty panowania na pojazdem - dachował. W następstwie dachowania z samochodu zaczął wydobywać się dym, a wewnątrz pozostawała 68-letnia pasażerka. Po udzieleniu pomocy przez przybyłych na miejsce ratowników oraz druhów OSP i strażaków PSP z Tarnowa kobieta została uwolniona i ranni zostali przetransportowani do tarnowskiego szpitala. Pasażerka z lekkimi, a kierowca z cięższymi obrażeniami ciała opuścili szpital.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę w Łukowej. Dyżurny otrzymał informację o motocykliście, który uderzył w ogrodzenie domu. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 30-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc w stanie nietrzeźwym (ponad 3,5 promila), stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w ogrodzenie. Został zabrany do tarnowskiego szpitala. Dodatkowo jednak zostało wszczęto wobec niego postępowanie za naruszenie artykułu 178a par. 1 kodeksu karnego.

Również w niedzielę, przed mostem w Biskupicach Radłowskich miała miejsce, jak się później okazało kolizja drogowa. Z informacji jednak przekazanych przez zgłaszających wynikało, że pięć samochodów brało udział w zderzeniu. Policjanci, którzy likwidowali jego skutki ustalili, że kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu białemu Maserati i doszło do kolizji między pojazdami. W konsekwencji tego uderzenia włoski samochód uderzył jeszcze w pozostawionego na poboczu citroena. W wyniku tej kolizji kilka osób, w tym dwoje dzieci zostało odwiezione do szpitala. Ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo i wszyscy mogli wrócić do swoich domów. Droga w tym miejscu od godzin południowych była całkowicie zablokowana.

Tarnowska policja zwraca się z apelem o ustępowanie pierwszeństwa przejazdu i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

W mijającym tygodniu w garnizonie tarnowskim doszło do 6 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. Dodatkowo na drogach regionu doszło do 54 kolizji i aż 24 kierowców zostało zatrzymanych po spożyciu alkoholu.

Ponadto odnotowano 45 kolizji drogowych, zatrzymano 29 nietrzeźwych kierowców.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13562743

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…