Kradł kratki ściekowe

Kradzieże niemal 100 żeliwnych kratek ściekowych z lokalnych i krajowych dróg, udowodnili tarnowscy policjanci 25-latkowi z Tarnowa. Odzyskano większość skradzionego mienia wartości ponad 15 tysięcy złotych.

Pod koniec lipca 2019 roku do tarnowskiej komendy wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o kradzieżach żeliwnych kratek ściekowych, które są montowane przy krawężnikach drogowych. Zgłoszenia kradzieży dotyczyły przede wszystkich dróg w powiecie tarnowskim. Sprawą zajęli się policjanci operacyjni Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Sprawdzenia punktów skupu złomu przyniosły efekty ich pracy. Policjanci odzyskali pierwsze sprzedane na terenie powiatu żeliwne kratki. Teraz pozostało ustalenie osoby, która je sprzedała. I tym razem bardzo szybko została ona zidentyfikowana. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Jak twierdził, pracuje w firmie remontowej i na co dzień jeździ samochodem dostawczym. Pierwszą kratkę ściekową zabrał w maju z drogi w Zgłobicach, później były już kolejne na terenie powiatu. Za każdym razem jadąc drogą, zatrzymywał się, wyjmował po jednej kratce i sprzedawał w jednym punkcie skupu złomu metali kolorowych. Pod koniec lipca wyjechał do Pilzna, gdzie na wyremontowanej drodze krajowej montowane były nowe kratki żeliwne. Wówczas zabrał ich około 60 sztuk. Ponieważ były ciężkie, kradzieży dokonał dwa razy i skradzione żeliwo sprzedał w punkcie skupu w Tarnowie.

Teraz czeka go postępowanie sądowe za kradzież mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Kradną kratki ściekowe

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13621879

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…