Plantacja konopi

Imponującą ilość 3424 gramów marihuany zabezpieczyli kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Dzięki sprawnie przeprowadzonej realizacji, na lokalny rynek nie trafi kilka tysięcy działek narkotyku, którego czarnorynkową wartości szacuje się na ponad 100 tysięcy złotych.

Dobre rozpoznanie i równie dobre przygotowanie przyniosło oczekiwane rezultaty. W czwartek w samo południe tarnowscy kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie ujawnili plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanych, oświetlonych boksach rosło 32 krzaki, wysokich na 45-115 centymetrów. Rośliny nawadniane były butelkowaną wodą, z której setka opakowań leżała w pokoju. Oprócz krzewów policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również przeszło 3 kilogramy suszu marihuany. 
W związku z uprawą zatrzymany został jej właściciel, 29-letni tarnowianin oficjalnie bezrobotny i dotychczas niekarany. 
Mundurowi dotarli także do usytuowanej na terenie Tarnowa miasta hali magazynowej. W wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach znaleźli kolejne 370 gramów suszu marihuany i pozostałości po innej plantacji. Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 3,5 kilogramy marihuany i sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin. 
29-latek został doprowadzony do nadzorującej śledztwo w sprawie tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany i najbliższe na 3 miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13618767

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…