Nieudana wycieczka do zoo

Zaplanował dla rodziny wycieczkę do krakowskiego zoo. Plany pokrzyżowała tarnowska drogówka, która zatrzymała nietrzeźwego kierowcę w Tarnowie. Z rodzinnego wyjazdu pozostanie postępowanie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym.

W sobotę rano około 7.30 policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego opla na ulicy Lwowskiej. Była to rutynowa kontrola dokumentów oraz trzeźwości, która w tym przypadku okazała się zgubna. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. W osobowym oplu znajdowała się cała jego rodzina, żona oraz trójka nieletnich dzieci. W rozmowie z policjantami kierowca, 32-letni mieszkaniec Jasła, tłumaczył się, że obiecał dzieciom dziś wycieczkę do krakowskiego zoo. Zapomniał jednak o tym, aby dzień wcześniej nie pić alkoholu.

W tym przypadku skończyło się jedynie na utracie prawa jazdy, zakazie dalszej jazdy oraz wszczęciu postępowania karnego za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Ustawodawca za ten czyn przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 5000 złotych.

Planując wyjazd w trasę, musimy pamiętać o tym, by usiąść za kierownicę wypoczętym, wyspanym oraz trzeźwym. Spełniając te kryteria, dbamy o to, żeby bezpiecznie dojechać do celu, nie narażając siebie, osób najbliższych oraz innych użytkowników na niebezpieczeństwo.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13621627

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…