Bulwersujący akt wandalizmu

Początkiem lutego uszkodzona została figurka Matki Bożej usytuowana w skalnej grocie, na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, przy ul. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie. Ktoś zadał sobie trud odrywając od kamiennego postumentu przytwierdzoną na stałe rzeźbę i zrzucając na podłoże, przez co dolna jej część mocno ucierpiała. O bulwersującym akcie wandalizmu powiadomił policję proboszcz tamtejszej parafii, wyceniając straty materialne na tysiąc złotych.

Rozwikłaniem sprawy figurki zajęli się kryminalni komisariatu Tarnów-Centrum. W kilka dni po zgłoszeniu policjanci celnie wytypowali i ustalili sprawcę. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi 20-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie do wszystkiego się przyznał i opowiedział jak to późnym wieczorem pojawił się przed grotą, jak chcąc dla zabawy ściągnąć zawieszone różańce uszkodził rzeźbę, i jak widząc skutki swojego zachowania wystraszył się i „dał nogę”.

Tarnowianin usłyszał już zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Chce dobrowolnie poddać się karze i zadeklarował się też do naprawienia wyrządzonej szkody. Zanosi się na to, że wszystko zakończy się dobrze i jedno z chętnie odwiedzanych przez wiernych miejsc zyska dawny wygląd.

Info, foto: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13618651

Odwiedza nas 550 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…