Z dwoma promilami na A4

Kuriozalne zachowanie kierowcy miało miejsce w sobotę wieczorem na tarnowskim odcinku autostrady w kierunku Rzeszowa. Kierowca dostawczego forda, jechał z prędkością 130 km/h, całą szerokością jezdni od skrajnie lewego do prawego pasa ruchu. O całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego kierowcy poruszający się tym odcinkiem autostrady.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali samochód na MOP Jastrząbka i wówczas okazało się, że kierowcą samochodu jest 48-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Mężczyzna z bełkotliwą mową, ledwo trzymający się na nogach wytoczył się z szoferki. Podczas badania trzeźwości „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nie doprowadził do żadnego zdarzenia drogowego.

Mężczyzna został zatrzymany i będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości i sprowadzenie zagrożenia w ruchu lądowym. Grozi mu za to do ośmiu lat pozbawienia wolności. Na domiar złego mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a na jego koncie są już trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dziś, Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała wobec nieodpowiedzialnego kierowcy dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13621694

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…