Przewrócona cysterna na A4

W środę 5 grudnia ok. godz. 10 w Wierzchosławicach na węźle autostradowym A-4 (w kierunku Krakowa) doszło do wypadku samochodu kontenerowego – cysterny.

Ciągnik siodłowy ze zbiornikiem kontenerowym na łuku drogi przewrócił się na prawy bok i po uszkodzeniu bariery energochłonnej położył się w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca którego to strażacy ewakuowali z kabiny pojazdu ciężarowego i udzielili mu pomocy medycznej a następnie poszkodowanego przekazali zespołowi karetki pogotowia.

Pojazd ciężarowy przewoził 18,5 ton skroplonego dwutlenku węgla, na szczęście zbiornik kontenerowy nie uległ rozszczelnieniu lecz uszkodzeniu uległ jeden zawór cysterny  i doszło do niewielkiej emisji CO2 do atmosfery.

Na miejsce akcji zostały zadysponowane jednostki ochrony przeciwpożarowej tj; 6 zastępów z JRG PSP Nr 1 Tarnów w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie plus Grupa Operacyjna, oraz  1 zastęp OSP KSRG Wierzchosławice, łącznie w działaniach udział wzięło 18 strażaków. Na miejscu zdarzenia, również współpracowały inne służby ratownicze tj. Policja, Pogotowie Ratunkowe, oraz służba autostradowa i przedstawiciel przewoźnika.

Węzeł autostradowy w m. Wierzchosławice na A-4 na czas prowadzonych działań ratowniczych był zamknięty dla ruchu kołowego.

Info: KM PSP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13273872

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…