Oszukiwał na "policjanta"

Tylko w tym tygodniu dyżurny tarnowskiej komendy odebrał 7 telefonów od tarnowskich seniorów. Relacjonowali oni, że mężczyzna podający się za policjanta tarnowskiej komendy usiłuje wywołać w rozmówcach obawę o bezpieczeństwo swojego konta. W rozmowie nie padały żądania wpłacenia jakiekolwiek kwoty pieniędzy. Tym razem tarnowscy seniorzy zachowali się właściwie i nie kontynuowali rozmowy, odkładając słuchawkę na widełki aparatu lub po prostu zrzucając połączenie.

Aby uchronić się przed takimi oszustami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślonych historii po to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie. Wnuków oraz synów i córki uczulamy, aby rozmawiać ze swoimi dziadkami, rodzicami przestrzegając ich przed niebezpieczeństwem.

W przypadku telefonów z żądaniem pieniędzy od „policjantów”, „synów”, „córek” czy „wnuków” konieczne jest skontaktowanie się z tarnowską policją i prawdziwym członkiem rodziny, zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za członka rodziny czy policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich lub zadzwońmy na numer alarmowy 997 lub 112. (Należy tutaj pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego telefonu).

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Nie dajmy się oszukać, chrońmy swoich bliskich.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13270636

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…