Otwarcie wystawy Mobilnego Muzeum Multimedialnego

24 września na płycie Rynku w Zakliczynie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Mobilnego Muzeum Multimedialnego.

W uroczystym otwarciu Mobilnego Muzeum Multimedialnego w Zakliczynie uczestniczył będzie Pan Minister Wojciech Kolarski – Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po zakończeniu części oficjalnej, serdecznie zapraszamy na briefing prasowy. Tematem przewodnim breifingu będzie projekt, który powstał z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy pn. "Mobilne Muzeum Multimedialne"

Mobilne Muzeum Multimedialne jest to projekt edukacyjny i kulturalny, który od czerwca przemierza całą Polskę. Ekspozycja ma na celu przybliżenie wiedzy na temat historii II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom oraz rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznamy biografie sześciu ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Cały projekt Mobilnego Muzeum ma przede wszystkim zachęcić społeczeństwo do włączenia się we wspólne świętowanie jubileuszu 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wystawa w Mobilnym Muzeum Multimedialnym została zaprojektowana z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych i interaktywnych najnowszej generacji. Dzięki temu, wiele różnych filmów czy fotografii zostało zaprezentowanych w sposób bardziej atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Wystawa obfituje w szeroką gamę materiałów pochodzących z archiwów, bibliotek i muzeów, a znaczna część prezentowanych materiałów zwykle nie jest udostępniona. Wszystkie zastosowane aplikacje multimedialne, można łatwo i intuicyjnie obsługiwać.

Wystawa została przygotowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, w ramach Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP.

Wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, ponieważ Zakliczyn jest jednym z 56 miast w całej Polsce, do którego trafi ekspozycja. Więcej informacji na stronie: https://mmm2018.pl/aktualnosci

Odsłon artykułów:
13357128

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…