Kolejny oszukany senior w Tarnowie

W poniedziałkowe popołudnie (6.08 br.) w mieszkaniu 59-letniej mieszkanki naszego miasta zadzwonił telefon stacjonarny. Niczego nieświadoma kobieta w słuchawce słyszy głos kobiety przedstawiającej się jako policjantka CBŚP Mariola Nowacka, która podaje swój numer służbowy. Następnie informuję kobietę, że tarnowscy policjanci rozpracowują grupę hakerów internetowych i podczas ich działań natrafili na konto rozmówczyni, które jest zagrożone kradzieżą. Policjantka zaproponowała współpracę w rozpracowaniu i zatrzymaniu oszustów. Kobieta przeświadczona, że nawiązała współpracę z policjantami i bierze udział w dużej „operacji” zatrzymania złodziei wybrała część swoich oszczędności i tak jak poleciła jej w rozmowie „policjantka” wpłaciła na wskazane konto. Po kilku godzinach miał z kobietą skontaktować się policjant i zwrócić wpłacone pieniądze. Ponieważ nikt już z nią nie nawiązał kontaktu powiadomiła o kradzieży policję. W ten sposób nieświadoma kobieta przekazała oszustowi 30 tysięcy złotych.

Najprostszym rozwiązaniem jest rozłączenie się, czyli odłożenie słuchawki. Policjant jeśli będzie chciał z nami rozmawiać zadzwoni ponownie. Następnie w celu sprawdzenia, wybierzmy numer alarmowy 997 i przekażmy treść naszej rozmowy (nazwisko rozmówcy jego numer identyfikacyjny) dyżurnemu jednostki Policji, który mając takie informacje od razu będzie mógł przeprowadzić pierwszą weryfikację.

W związku z kolejnymi sygnałami o oszustach, tarnowscy policjanci APELUJĄ do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego aby nie dać się oszukać. Poinformujmy nasze babcie o narzędziach jakie wykorzystują i sposobach jakimi się posługują aktualnie sprawcy.

PAMIĘTAJMY policjanci NIGDY nie dzwonią w celu odebrania, przekazania pieniędzy. Jeżeli następuje kontakt telefoniczny to tylko w celu umówienia się na wykonanie czynności (przesłuchania, rozpytania) bądź przekazania informacji od osoby zatrzymanej jeżeli ta wskaże osobę jaką trzeba powiadomić.

Każdą taką zgłoszoną sprawę oszustwa prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
12922481

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…