Tytoń za milion złotych

Policjanci Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Zachód weryfikując uzyskane informacje przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze w jednym z gospodarstw powiatu tarnowskiego. Podczas przeszukania, które miało miejsce 18 czerwca, mundurowi ujawnili nielegalną wytwórnię tytoniu oraz papierosów. W rezultacie przeprowadzonej kontroli znaleziono i zabezpieczono: 2 maszyny służące do krojenia liści tytoniu, rozdrabniarki do rozdrabniania suszu tytoniowego, bęben suszący tytoń, aromaty tytoniowe, wagę elektroniczną, etykiety z różnymi nazwami tytoniu oraz 1007,15 kg krajanki tytoniowej. Wstępne szacunki wskazują, że w przypadku wprowadzenia papierosów do obrotu, Skarb Państwa straciłby 461919,27 zł. W chwili przeszukania na miejscu było dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat, mieszkańców Tarnowa. Obaj zostali zatrzymani. Funkcjonariusze postawili im zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego określonego w art. 65 § 1 kks oraz w art. 12a ust. 1 Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych.

W dniu 20.06.2018 roku wobec mężczyzn Prokurator Rejonowy w Tarnowie zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 2000 zł.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie przez Referat Kryminalny KPTZ. Podejrzanym grożą wysokie grzywny oraz kary do trzech lat więzienia.

Info, foto: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
12916419

Odwiedza nas 413 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…