Trzy osoby utopiły się

W dniu dzisiejszym doszło do tragedii w Jaśle, a wczoraj w Jurkowie. Łącznie śmierć poniosło trzy osoby, w tym dziecko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Jurkowie. W środę popołudniu na kąpielisku 18 - letnia dziewczyna wraz z przyjaciółmi udała się na kąpielisko. Mimo zakazu pływania w obecnym czasie, brodziła i nagle zniknęła pod wodą. Po wydobyciu, pomimo reanimacji nastolatka zmarła. Nastolatka pochodziła z powiatu limanowskiego.

Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło w Jaśle w dniu dzisiejszym. Około godziny zaalarmowani służby o tonących w rzece Wisłoce dwóch osobach w rejonie mostu przy ulicy Mickiewicza w Jaśle. Według wstępnych ustaleń, 39-letni mieszkaniec Jasła przebywał nad rzeką z czwórką dzieci. W pewnym momencie będąca z nim 11-latka, zaczęła tonąć. Mężczyzna najprawdopodobniej wskoczył do wody usiłując ją ratować. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, które wydobyły mężczyznę i dziewczynkę z wody. Mimo podjętych działań ratowniczych, ich życia nie udało się uratować.

Na miejscu tych zdarzeń pracowali m.in. policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.   

Służby ratownicze i policja apelują o rozwagę i ostrożność nad wodą. 

Odsłon artykułów:
13401504

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…