Tragiczny wypadek na A4

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł obywatel Ukrainy doszło wczoraj na autostradzie A4. Tarnowscy policjanci wspólnie z prokuratorem rejonowym i biegłym z zakresu wypadku wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe.

Wczoraj w samo południe na 480 kilometrze autostrady A4 w kierunku na Tarnów, w rejonie miejscowości Biadoliny Radłowskie doszło do tragicznego wypadku. Na stojącą w korku ciężarową cysternę marki DAF, na czeskich numerach rejestracyjnych, przewożącą 28 ton substancji chemicznej oraz stojący obok niego samochód ciężarowy marki Mercedes, najechał kierujący ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą obywatel Ukrainy, przewożący kilkadziesiąt palet z dachówkami. Oba pojazdy przepchnięte zostały na stojący przed nimi ciągnik siodłowy marki Renault. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł Ukrainiec, a kierowca Mercedesa został przetransportowany do brzeskiego szpitala, gdzie z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji.

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wzięło udział kilka policyjnych patroli ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pogotowie ratunkowe i ponad 10 załóg straży pożarnej. Na miejscu pracowały trzy zespoły oględzinowe policyjnych śledczych z prokuratorem na czele oraz biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Akcja ratownicza trwała kilka godzin. Czynności na miejscu były mocno utrudnione z uwagi na sczepienie biorących udział w wypadku pojazdów, substancję chemiczną przewożoną w cysternie oraz rozsypanie załadunków ciągników siodłowych, w tym dachówek.

Z uwagi na całkowite zablokowanie trakcji w kierunku Tarnowa, policjanci zorganizowali objazd od węzła w Brzesku na drogę krajową 94. Przejazd autostradą A4 w kierunku Krakowa ograniczony został do jednego pasa ruchu. Nad płynnością przejazdu czuwały patrole „drogówki”. Ze względy na bardzo skomplikowaną akcję autostrada A4 w kierunku na Tarnów została udrożniona po godzinie 23.00.

Obecnie nad dokładnym wyjaśnianiem przyczyn wypadku i jego okoliczności pracuje tarnowska prokuratura oraz policjanci tarnowskiej komendy miejskiej.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13040687

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…