Okradał placówkę młodzieżową

Będąc uczestnikiem zajęć w jednej z placówek dla młodzieży w Tarnowie wykorzystywał nieuwagę wychowawców i kradł wyposażenie sal dydaktycznych. Po zatrzymaniu przyznał się do przestępstwa, teraz czeka na ustalenie wysokości kary.

Przez cały marzec systematycznie ginęły przedmioty wykorzystywane do nauki i zabawy w jednej z placówek dla młodzieży w Tarnowie. Jak się okazało 18-letni tarnowianin co pewien czas wynosił rzeczy z placówki i sprzedawał je w różnych częściach miasta. Były to przedmioty służce do zabawy w postaci płyt z grami na różnego rodzaje konsole, pady, a nawet gitara. Zatrzymany przyznał się do przestępstwa, a straty jakie spowodował sięgnęły kwoty ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum w całości odzyskali skradzione mienie i przekazali je wychowawcom placówki. Młody mężczyzna szczegółowo opisał okoliczności kradzieży w związku z czym skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Usłyszał zarzuty kradzieży, które przewidują karę pozbawienia wolności do 5 lat.

W ramach prowadzonego postępowania zostanie uzgodniona z prokuratorem kara jaką poniesie młody człowiek. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
12735933

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…