Fałszywy alarm na dworcu PKP

W czwartek po godzinie ósmej rano w holu głównym dworca PKP w Tarnowie, jeden z podróżnych oczekujący na pociąg pozostawił swoją torbę podróżną bez nadzoru. Wywołało to zaniepokojenie pracowników ochrony dworca, którzy powiadomili służby ratunkowe miasta. Na miejsce zostały skierowane między innymi: straż pożarna i policja, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i podróżnych. Ewakuowano z tego terenu pracowników oraz pasażerów, a policjanci przystąpili do ustalania właściciela pozostawionego pakunku. Przeglądnięto zapis monitoringu dworca oraz za pośrednictwem megafonów wzywano osobę, która mogła być właścicielem torby podróżnej. Przed godziną 10. w rejonie dworca policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał osobie nagranej pozostawiającej torbę. Wylegitymowany przyznał się, że to jego bagaż, w którym są jedynie produkty żywnościowe oraz jego odzież.

Mężczyzna to 25-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, który miał jechać do jednego z ośrodków Monaru w Polsce na leczenie. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego, pomimo kilkukrotnych wezwań, nie podszedł do prowadzących akcję funkcjonariuszy. W związku z tym został przewieziony do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie będą wyjaśniane okoliczności wywołanego alarmu.

Za wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych 25-latek może się liczyć z konsekwencjami zawartymi art. 224a kk. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13072965

Odwiedza nas 772 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…