Policjanci złapali kolejnych dilerów

Zatrzymano dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którzy na terenie Tarnowa rozprowadzali marihuanę. Policjanci z Tarnowa zabezpieczyli prawie 2 kilogramy marihuany, 26 krzewów konopi oraz 54 tabletki ekstazy i 122 sztuki grzybków halucynogennych. Tarnowski sąd zastosował wobec jednego z zatrzymanych tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie w ramach pracy operacyjnej ustali miejsce w którym młodzi mężczyźni hodowali marihuanę. Jak się okazało w domu jednorodzinnym na obrzeżach Tarnowa w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu przy wykorzystaniu specjalnych boksów w idealnych warunkach wzrastały krzewy konopi. Pomieszczenie to było ukryte w domu, a drzwi wejściowe do pokoju zastawione meblościanką w taki sposób, aby nikt niepowołany, nie mógł tam wejść. Okna w pokoju zostały zaciemnione, a pomieszczenie dodatkowo wyposażone w specjalny system wentylacji.

Podczas przeszukania domu 7 marca 2018 roku policjanci zabezpieczyli susz marihuany o wadze prawie 2 kilogramów, kokainę, 54 tabletki ekstazy, 122 sztuki grzybków halucynogennych. W trzech hermetycznych boksach wyposażonych w elektryczną, nawiewowo-wentylacyjną instalację rosło 26 krzewów ziela konopi.

Policjanci „kryminalni” z tarnowskiej komendy zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania substancji określonych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wobec młodszego zastosowała dozór policyjny. Starszy z braci, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy w związku z naruszeniem artykułu 53 ust. 2 oraz 62 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Ustawodawca za naruszenie tych artykułów przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Info, foto: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
12557883

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…