Kolejni przestępcy w rękach policji

Policjanci KPTC zatrzymali sprawców rozboju do którego doszło w Woli Rzędzińskiej. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

15 listopada w Woli Rzędzińskiej 40-letni mieszkaniec został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Ci uderzali go rękami po głowie, popychali czym doprowadzili do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu pieniądze powodując straty na kwotę 1000 złotych. Następnego dnia policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili sprawców tego przestępstwa i dokonali ich zatrzymania. Okazało się, że są to trzydziestolatkowie, mieszkańcy Tarnowa. Obaj w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanego czynu. W związku z tym zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec nich środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Sprawcy tego przestępstwa odpowiedzą teraz przed tarnowskim sądem. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Przestępstwo rozboju określone jest w artykule 280 § 1 kodeku karnego i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Kolejny raz policjanci w Tarnowa zatrzymali przestępców z terenu Polski usiłujących oszukać mieszkańców naszego miasta.

Były policjant wystawił na sprzedaż zegarek na popularnym portalu aukcyjnym. Ku jego zdziwieniu w dniu 1 listopada zadzwonił mężczyzna  zainteresowany kupnem wystawionego przedmiotu. Bardzo grzecznie namawiał sprzedającego do transakcji. Opowiadał, że jest z województwa pomorskiego, ale akurat dziś w Tarnowie jest jego znajomy, który może odebrać przesyłkę. Na potwierdzenie chęci zakupu przesłał zeskanowany dowód przelewu. Były policjant szybko zorientował się, że jest to oszust i powiadomił „kryminalnych” Wydziału Mienia KMP w Tarnowie. Zorganizowano zasadzkę. W godzinach wieczornych pod dom przyjechał kurier po odbiór zegarka. Mężczyzna został wynajęty i jego zadaniem było odebrać paczkę i zawieźć do Częstochowy. Tam również pojechali policjanci i jeszcze przed północą zatrzymali oszusta. Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa z art. 286 kk. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Za oszustwo dwudziestolatek odpowie przed tarnowskim sadem, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
13616204

Odwiedza nas 334 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…