Dwie umowy na powstanie Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisano dwie umowy na budowę i wyposażenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Zatrudnienie znajdować będą w nim osoby niepełnosprawne, które zakończyły naukę w tej placówce.

Starosta tarnowski Roman Łucarz przekonywał, że był to jeden z najtrudniejszych przetargów, choć z pozoru zadanie wygląda na łatwe i proste. – Trzeba było tak przygotować specyfikację, wypracować takie rozwiązania, aby działalność Zakładu wpisywała się oczekiwania osób niepełnosprawnych i potrzeby lokalnego środowiska – mówił. – Obiekt, który powstanie, zajmował będzie powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych. Znajdą się w nim trzy pracownie – pralniczo-krawiecka, która świadczyć będzie mogła usługi na rzecz naszych domów pomocy społecznej, papiernicza, w której będą mogły być na przykład niszczone dokumenty oraz ogrodniczo-porządkowa.

Sama budowa obiektu którą zrealizuje firma "MATEO" PBUH Józef Firmuga, kosztować będzie przeszło 9,2 mln zł. Drugą umowę z firmą SOVRANA POLSKA podpisano na wyposażenie pralni – to koszt rzędu 971 tys. zł. Podpisane zostaną jeszcze umowy na dostawę samochodu oraz sprzętu informatycznego.

W sumie urządzenie ZAZ w Wierzchosławicach-Dwudniakach wyniesie przeszło 11 mln zł. Ponad 9,5 mln zł na ten cel pochodzi z budżetu państwa – Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat starał się będzie jeszcze o dofinansowanie z PFRON-u.

- Niezwykle ważne jest również to, że zachowany zostanie ciąg terapeutyczno-zajęciowy. Dorastająca młodzież, która kończyć będzie naukę w SOSW nie będzie wracać do domów i wcześniejsza praca z nimi nie będzie szła na marne, ale będzie mogła w tym miejscu znaleźć zatrudnienie, a jednocześnie kontynuować rehabilitację – podkreślał wicestarosta Jacek Hudyma.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

wykonywanie instalacji elektrycznych tel. 889210355

Odsłon artykułów:
16678533

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…