Zakończono prace remontowo-konserwatorskie przy kamiennej kapliczce w kształcie groty z rzeźbą “Matka Boża z Lourdes” z początku XX w. w Szynwałdzie.

Podczas Gali Krwiodawców w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie tarnowski policjant asp. sztab. Paweł Klimek został uhonorowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego odznaka honorową – Złotym Krzyżem Małopolski.

To już XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych pn. „To, co kocham”. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w 5 kategoriach. Corocznie organizatorem konkursu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu wziął udział m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka i radna województwa Marta Mordarska, jednocześnie dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w postępowaniu nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie rozpracowali grupę przestępczą, której członkowie, zakładali fikcyjne działalności gospodarcze aby przebywając na długotrwałych zwolnieniach lekarskich pobierać wysokie zasiłki chorobowe. W ten sposób wyłudzono z ZUS-u ok. 2 mln. złotych. Do tej pory 11 osób usłyszało zarzuty w tym „mózg” grupy.

Po względnie spokojnych tygodniach, ostatnie dni przyniosły szereg wyjazdów dla służb ratowniczych.

Po kilku latach wznowiła działalność Młodzieżowa Rada Miejska w Ryglicach. Wybory przeprowadzone zostały w szkołach w dniu 19 listopada 2021 roku.

Na terenie gminy Skrzyszów powstaną nowe nawierzchnie asfaltowe.

W hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie odbył się powiatowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców.  

W najbliższy piątek (3 grudnia) wystąpią utrudnienia w przejezdności skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Ryglicką (w miejscu budowanego ronda przy moście na rz. Białej).

Strona 1 z 439
Odsłon artykułów:
15697851

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…