piątek, 10 sierpień 2018 10:25

Inwestycje w gminie Szerzyny

Napisał

W ostatnich tygodniach realizowane są kolejne zadania na terenie gminy Szerzyny.

Przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerzynach Podlesie powstało nowe ogrodzenie. Koszt prac wyniósł ponad 36 tys. zł.

Trwają prace przy renowacji kościoła parafialnego w Szerzynach. Obecnie m.in. wymontowano dzwony i krzyż z wieży kościelnej, zbudowano rusztowanie, przystąpiono do remontu dachu.

Kontynuowane są prace przy budowie domu poszkodowanej w pożarze rodziny Państwa Kmiecików.

29 lipca otwarto stadion piłkarski w Szerzynach. W czasie wydarzenia rozegrano towarzyski mecz LKS Olszynka Ołpiny z FKS Stal Mielec. Jak informuje wójt gminy Grzegorz Gotfryd, w bieżącym roku dzięki pozyskanym środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki wykonano remont i adaptację części istniejącego budynku na potrzeby szatni i zaplecza sportowego. Wartość prac wyniosła prawie 250 tys. zł. W obecnym roku ze środków własnych oświetlona została także droga dojazdowa do obiektu. W poprzednim roku wykonana została bieżnia i boisko poliuretanowe także dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. 

22 lipca w Szerzynach odbył się Pierwszy Pogórzański Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło ponad 200 biegaczy z całego kraju.

Za kwotę blisko 20 tys. zł odnowiono dach na budynku Przedszkola Publicznego w Ołpinach. Obecnie trwają prace przy wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnej. Kończone są także prace remontowe pomieszczeń w Publicznej Szkole Podstawowej w Ołpinach. 

Zakupiono i przekazano do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach nowy ciągnik John Deere 5115M. Traktor wraz z osprzętem kosztował blisko 300 tys. zł. Większość pieniędzy pochodziła z środków zewnętrznych.

Czytaj także: PSZOK w Szerzynach

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

 

Czytany 1129 razy
Odsłon artykułów:
13562132

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…