piątek, 13 lipiec 2018 10:21

Szybki internet w powiecie tarnowskim

Napisał

W najbliższych trzech latach na terenie powiatu tarnowskiego powstanie sieć szerokopasmowego internetu. Blisko 60 mln zł na ten cel pozyskała jedna z firm telekomunikacyjnych.

W najbliższych latach wielu mieszkańców powiatu tarnowskiego uzyska dodatkowy dostęp do szerokopasmowego internetu.

Realizacja projektu będzie finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach działania związanego z wyeliminowaniem terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szybkiego internetu. Konkurs był przeprowadzony przez Centrum Projektów Cyfrowa Polska, które działa w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”.

Dofinansowanie na realizację projektu na ternie powiatu tarnowskiego wyniesie blisko 60 mln zł. Przygotowanie projektu i obniżenie kosztów całego projektu było możliwe dzięki obniżeniu przez samorząd powiatu, jak i znaczną część samorządów gminnych, tak zwanych opłat za zajęcie pasa drogowego. 

Rozpoczęcie prac przy budowie sieci powinno nastąpić w ciągu czterech miesięcy od podpisania przez firmę umowy z Centrum Projektów Cyfrowa Polska. 

Więcej informacji: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 979 razy
Odsłon artykułów:
15697948

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…