sobota, 14 kwiecień 2018 17:17

Kolejne promesy na drogi powiatowe

Napisał

Szef MSWiA przekazał promesy dla 23 gmin i powiatów małopolskich na łączną kwotę ponad 33 mln zł. Na liście znalazła się droga w Lubczy, Siedliskach i Lichwinie.

W środę w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył promesy w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W uroczystości uczestniczyła silna reprezentacja samorządowców z Powiatu Tarnowskiego z Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem na czele.

Ponad dwa miliony zł na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych trafi do powiatu tarnowskiego. Z kolejnych przyznanych środków ministerstwo dofinansuje remonty następujących dróg powiatowych:

Łękawka - Łękawica
Ciężkowice - Jastrzębia - Zdonia w miejscowości Kąśna Dolna
Rzuchowa - Pleśna - Siedliska w miejscowości Lichwin i Siedliska
Tuchów - Zalasowa - Lubcza - Dęborzyn w miejscowości Lubcza (Nadole)
Rzepiennik Biskupi - Turza - Moszczenica w miejscowości Rzepiennik Biskupi.

Dodajmy, że rząd przeznaczył dodatkowe 500 mln zł na dofinansowanie budowy i remontu dróg lokalnych. Sama Małopolska otrzyma dodatkowe 36 mln zł. Minister Brudziński zadeklarował, iż Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego chce służyć wsparciem dla samorządów w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

W uroczystym wręczeniu promes w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, jak również Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik, Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś, Burmistrz Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek. 

Środki przyznane gminom z terenu Powiatu Tarnowskiego wynoszą: Gromnik - 50 tys. zł, Pleśna - 650 tys. zł, Rzepiennik Strzyżewski - 970 tys. zł, Wietrzychowice - 540 tys. zł, Zakliczyn - 1 mln 400 tys. zł.

Dzięki przyznanym w tej turze promesom dla województwa małopolskiego uda się zrealizować łącznie 70 zadań. Podczas spotkania z samorządowcami z Małopolski szef MSWiA poinformował również o możliwości składania wniosków na budowę i remont dróg lokalnych. Rząd przeznaczył na ten cel dodatkowe 500 mln zł. Sama Małopolska otrzyma dodatkowe 36 mln zł. W sumie w tym roku na budowę i remont dróg lokalnych zostało przeznaczone 1,3 mld złotych.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego, MSWiA

Czytaj także: Promesa na osuwisko w Zalasowej

Czytany 1041 razy
Odsłon artykułów:
13622835

Odwiedza nas 380 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…