wtorek, 10 kwiecień 2018 13:06

Remont drogi i osuwiska

Napisał

Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska odebrała z rąk wojewody podkarpackiego dwie promesy o wartości ponad 1 mln zł na remont drogi i zabezpieczenie osuwiska.

Pierwsza dotacja w kwocie 800 tys. zł będzie przeznaczona na remont prawie 2-kilometrowego odcinka drogi, przebiegającej od ul. Węgierskiej w Pilźnie (Pilzno – Skarpy) do Słotowej.

Druga promesa w kwocie 240 tys. zł, to środki skierowane na wykonanie projektu budowlanego zabezpieczenia osuwisk w ciągu drogi gminnej w Gołęczynie oraz przy ul. Kościuszki (za bankiem) w Pilźnie. Badania geologiczne w tym celu zostały już opracowane.

Jak informuje urząd miejski w Pilźnie, w planach są dalsze starania o pieniądze na zabezpieczenie osuwisk.

Dodajmy, że do podkarpackich samorządów trafi ponad 50 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i zabezpieczanie osuwisk. 5 kwietnia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła przedstawicielom gmin i powiatów promesy wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Blisko 50,5 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa i będzie przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej oraz uszkodzonej lub zniszczonej w wyniku działania osuwisk w latach 2010-2017. Minister wydał w sumie 79 promes. Na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych przyznane zostały środki w wysokości 34 mln zł (58 promes – w tym 41 dla gmin oraz 17 dla powiatów).

Czytany 792 razy
Odsłon artykułów:
13615462

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…