wtorek, 08 październik 2019 18:53

Małopolska Gala Strażacka

Napisał

W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się Małopolska Gala Strażacka, na którą przybyło kilkuset strażaków z całego województwa.

Wśród obecnych na sali znaleźli się również parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, a także druhowie z jednostek zlokalizowanych w Małopolsce. Uroczystą galę poprowadzili wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka.

Podczas gali wręczono m.in. honorowe odznaki województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz ogłoszono wyniki w konkursach na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.

Laureatem konkursu i tytuł: „Najlepszy Strażak Ochotnik Województwa Małopolskiego 2019” zdobył druh Łukasz Giemza – prezes OSP w Tuchowie i Komendant Gminny ZOSP RP w Tuchowie.

Wśród nominowanych w kategorii: „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolskiego 2019” znaleźli się druhowie z OSP Dąbrówka Tuchowska, a w kategorii na „Najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą Województwa Małopolskiego 2019” powiat tarnowski reprezentowali młodzi druhowie z OSP Meszna Opacka.

Jest to niewątpliwie wielki sukces strażaków z gminy Tuchów, gdyż powiat tarnowski był reprezentowany przez przedstawicieli z gminy Tuchów na szczeblu wojewódzkim konkursu we wszystkich kategoriach.

Info: UM w Tuchowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 280 razy
Odsłon artykułów:
13630721

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…