sobota, 14 wrzesień 2019 17:22

Oszustwa na seniorach

Napisał

Oszuści przeprowadzili zmasowany atak i próbowali w czwartek wyłudzić pieniądze od kilkunastu seniorów z terenie powiatu tarnowskiego.

Większość osób starszych spisała się na medal i nie dała się oszukać. Niestety jeden z telefonów zakończył się dla pokrzywdzonej przekazaniem przestępcom gotówki.

84-letnia mieszkanka powiatu odebrała telefon od oszustki podającej się za jej córkę, która zapłakanym głosem prosiła o pieniądze, potrzebne rzekomo aby uniknąć więzienia, po tym jak spowodowała wypadek i śmiertelnie potrąciła osobę. Po kwadransie seniorka ponownie odebrała słuchawkę. Tym razem męski głos polecił jej zapakować pieniądze w kopertę i włożyć do reklamówki, pytając przy tym czy jest sama w domu. W międzyczasie na posesję podjechał taksówką kolejny mężczyzna, któremu pani przekazała kilka tysięcy złotych i tyleż samo dolarów.

Pozostałe próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów wyglądały podobnie, na szczęście nie doszło do przekazania gotówki. Trzeba mieć jednak świadomość, że w dalszym ciągu sprawcy mogą podejmować próby oszustw.

Tarnowska policja apeluje:

Bardzo Was prosimy Drodzy Seniorzy o zachowanie dużej ostrożności, zwłaszcza w kontaktach telefonicznych z osobami obcymi, podającymi się za Waszych bliskich i proszącymi o gotówkę. Mogą okazać się one oszustami, więc NIE PRZEKAZUJCIE im żadnych PIENIĘDZY!!! Bliskich seniorów prosimy – porozmawiajcie z osobami starszymi w waszym środowisku i uprzedźcie ich o istniejącym zagrożeniu. Nie pozwólmy aby nasza babcia czy dziadzio pozbawieni zostali oszczędności na które pracowali całe życie!

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 340 razy
Odsłon artykułów:
13630692

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…