wtorek, 03 wrzesień 2019 18:42

W Lubczy otwarto halę sportową

Napisał

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Lubczy otwarto nową halę sportową.

W uroczystej inauguracji roku szkolnego wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, radni obecnej i poprzedniej kadencji Rady Miejskiej w Ryglicach, mieszkańcy Lubczy, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy. Salę i przyszkolną siłownię plenerową poświęcił ks. dziekan Marek Kuzak z miejscowej parafii.

Budowa obiektu rozpoczęła się 2 lata temu. Blisko 1,6 mln zł na realizację zadania pozyskano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowity koszt wybudowania sali oraz jej wyposażenia wyniósł 3,1 mln zł.  

Z kolei 2 września burmistrz Ryglic odwiedził placówki szkolne, które od września powróciły pod zarząd gminy Ryglice. Tam też są nowi dyrektorzy: W Szkole Podstawowej w Joninach - Anna Marcinek-Pikusa, a w Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej - Agnieszka Chrystyniak.

Natomiast podczas wizyty w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej obecny poseł Wiesław Krajewski, który zgromadzonym uczniom, rodzicom i nauczycielom przekazał dobre wieści dotyczące pozyskanego dofinansowania na budowę sali sportowej w Bistuszowej.

Info: UM w Ryglicach

Czytany 541 razy
Odsłon artykułów:
13562685

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…