piątek, 30 sierpień 2019 18:10

Niewybuch w Żurowej

Napisał

W tym roku już po raz szósty policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk został odnaleziony podczas grzybobrania na terenie gminy Szerzyny.

We wtorek 27 sierpnia w godzinach popołudniowych na grzyby wybrał się jeden z mieszkańców powiatu tarnowskiego. Mężczyzna spacerując po lesie w rejonie Żurowej gm. Szerzyny, zauważył leżący na runie leśnym kompletny pocisk. Niewybuch leżał w niewielkiej odległości od składowiska drewna przy drodze leśnej. Grzybiarz właściwie oznaczył niebezpieczne znalezisko i powiadomił dyżurnego tarnowskiej komendy. Na miejsce została skierowana grupa minersko-pirotechniczna KMP w Tarnowie, która potwierdziła, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. Miejsce jego odnalezienie znajdowało się w znacznej odległości od zabudowań w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Policjanci z Tuchowa zabezpieczyli teren do czasu przyjazdów wojskowych z Rzeszowa. Saperzy w środę przed godziną 11 usunęli zagrożenie wywożąc niewybuch na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o nie podejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 540 razy
Odsłon artykułów:
13616175

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…