środa, 21 sierpień 2019 10:44

Dożynki powiatowe

Napisał

W najbliższy weekend odbędą się w Wojniczu dożynki powiatu tarnowskiego, a w Straszęcinie dożynki powiatu dębickiego.

Dożynki Powiatu Tarnowskiego

24 i 25 sierpnia odbędą się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem odbędą się w Parku Miejskim w Wojniczu.

W sobotę 24 sierpnia czas imprezy wypełnią przede wszystkim warsztaty kulinarne oraz rękodzieła ludowego, jak również występy formacji tanecznej Funky Dolls i zespołu Rompay. O godzinie 21.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru - Lachersów, po którym zabawę taneczną poprowadzi grupa Swing.

Niedzielne świętowanie (25 sierpnia) o godzinie 12.30 rozpocznie Msza św. dożynkowa w Kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu. Po niej nastąpi przemarsz grup wieńcowych i zespołów artystycznych do  wojnickiego Parku Miejskiego. Na scenie obrzędu dożynkowego dokona Zespół Folklorystyczny „Echo Doliny”, po czym przyjdzie czas na wysłuchanie oficjalnego powitania przez gospodarzy dożynek i wystąpień gości. W godzinach od 15.00 do 17.00 zaprezentują się grupy wieńcowe w ramach XXI Powiatowego Przeglądu Wieńca Dożynkowego. Muzyczny przerywnik po tych prezentacjach zapewni zespół The Postman.

W dalszej kolejności ogłoszone zostaną wyniki konkursu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego” za rok 2018 oraz rywalizacji w XXI Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego. Dalej sceną zawładną już tylko muzycy. Od 19.30 usłyszymy zespół Łobuzy, a na 20.30 zaplanowany został koncert gwiazdy wieczoru - Haliny Mlynkovej. Wśród licznych atrakcji towarzyszących imprezie znajdą się również degustacje potraw, przygotowanych m.in. przez partnerów zagranicznych Powiatu Tarnowskiego, wesołe miasteczko dla dzieci, warsztaty kulinarne i rękodzieła ludowego, odbywające się w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Tradycja - Nasze Dziedzictwo”.

 

Dożynki Powiatu Dębickiego

Przegląd wieńców, muzyczne show w wykonaniu DODY & VIRGIN, zakopiański kabaret „TRUTEŃ” Powiatowy Turniej Gmin w atmosferze rozrywki i wspólnej zabawy, a na zakończenie impreza taneczna z grupą SEKEND. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2019 w Straszęcinie. Największe święto rolników odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia br.

Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. za tegoroczne plony w kościele pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie (godz. 14.00). Po nabożeństwie zebrani przemaszerują na plac przy straszęcińskim Zespole Szkół, gdzie o godz. 15.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Gwoździem bogatego w atrakcje programu będzie występ gwiazdy wieczoru (godz. 20.00) – na scenie pojawią się DODA & VIRGIN.

Organizatorami Dożynek Powiatowych 2019 są Powiat Dębicki oraz Gmina Żyraków.

Czytany 359 razy
Odsłon artykułów:
13562703

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…