wtorek, 20 sierpień 2019 19:36

Burza nad Tuchowem

Napisała

Do silnych opadów deszczu doszło wieczorem w Tuchowie i okolicy.

Przed godz. 19 nad Tuchów nadciągnęła nawałnica, która trwała zaledwie 10 minut. Burza dała się we znaki także mieszkańcom i kierowcom m.in. w Dąbrówce Tuchowskiej.

Strażacy kilku jednostek wyjechało do kilkunastu akcji ratowniczych m.in. do połamanych drzew, zerwanych linii, zalanych miejsc.

Na drodze wojewódzkiej nr 977 zostały powalone drzewa, które zablokowały drogę.

W Tuchowie gwałtowna ulewa spowodowała przedostanie się wody do sklepu Delikatesy, zalania posesji przy ul. Partyzantów, wybicia kanalizacji na ul. Młyńca w Tuchowie.

Strażacy wyjechali do powalonych drzew na ul. Wołowej, Jana Pawła II, Okólnej w Tuchowie, na drodze do Burzyna. Wyjechano także do akcji na ulicach: Stromej, Reymonta, Wróblewskiego i Ryglickiej.

W Dąbrówce Tuchowskiej strażacy m.in. zostali wezwani do usunięcia drzew tamujących wodę w potoku. 

Silne opady deszczu dotknęły także mieszkańców Chojnika, Siedlisk, a później Woli Rzędzińskiej.

W wielu miejscowościach okolicy opady deszczu były znikome albo nie w ogóle wystąpiły.

Nawałnica spowodowała, że działania strażaków polegały m.in. na: wypompowywaniu wody, wycince powalonych drzew, zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych i telekomunikacyjnych, udrażnianiu zatkanych przepustów i kratek infrastruktury deszczowej i burzowej, kierowaniu ruchem, usuwaniu złamanych konarów drzew i powalonych drzew tarasujących przejazd drogami (wojewódzką, powiatowymi, gminnymi). 

Ostatnie zdarzenie związane z wtorkową nawałnicą odnotowano w środę. Był to wyjazd do złamanych konarów drzew zwisających nad ulicą Przedmieście Górne.

W sumie na terenie gminy Tuchów strażacy podjęli 17 interwencji, w których uczestniczyło 44 strażaków a ostatni zastęp zakończył działania o godzinie 22:42.

W akcji uczestniczyły jednostki z Tuchowa, Karwodrzy, Burzyna, Siedlisk, Dąbrówki Tuchowskiej i posterunku czasowego PSP w Siedliskach.

Info: własne, OSP Tuchów

Czytany 7624 razy
Odsłon artykułów:
13562761

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…