poniedziałek, 24 czerwiec 2019 16:33

Ryglickie Święto Drzewiarza za nami

Napisał

W niedzielę 23 czerwca w Ryglicach odbyło się Święto Drzewiarza i Leśnika połączone z Sobótkowym Świętem Młodości.

Tematem przewodnim gminnej imprezy był las, drewno i osoby zajmujące się pracą w lesie oraz przetwórstwem drewna.

Wydarzenie rozpoczął II Bieg Drwala i Marsz Drwala i Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Burmistrza Ryglic. Do zawodów przystąpiło ponad 300 osób. Mistrzem biegu open 10 km został Robert Makowiec z Tuchowa z LKS Burzyn. Przemek Bień z Bistuszowej z KS Ryglice-Sekcja Biegowa okazał się najlepszy na dystansie 5 km. Z kolei zwycięzcą w Nordic Walking został Radosław Niepokój z Wrocanki z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking. Sczegółowe wyniki znajdują się na stronie kepasport.pl.

Popołudniową część imprezy ryglickiej rozpoczął sobótkowy barwny korowód i rzucanie wianków do Szwedki. Później nastąpiły występy artystyczne "Sobótkowego Święta Młodości" w wykonaniu uczniów szkół z terenu gminy Ryglice oraz młodych wykonawców działających przy Ośrodku Kultury w Ryglicach. Całość zwieńczył koncert zespołu Leliwa Jazz Band i Te Fajne Dziewczyny. Wieczór zagrał zespół Relax.

Imprezie towarzyszyły m.in.: wystawa wyrobów z drewna, prezentacje potraw regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ryglice.

Organizatorem wydarzenia byli: burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Ośrodek Kultury w Ryglicach i Klub Sportowy w Ryglicach. Imprezie patronowało Nadleśnictwo Gromnik.

Zapowiedź wydarzenia: Święto Drzewiarza i Leśnika

Galeria zdjęć. Fot. Janusz Siemek, Kacper Skowron

Czytany 977 razy
Odsłon artykułów:
13615428

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…