wtorek, 18 czerwiec 2019 21:25

Wóz z Kowalowej będzie miał pług

Napisał

Wóz strażacki ochotników z Kowalowej wyposażony zostanie w pług do odśnieżania. To pierwszy taki zakup na terenie powiatu tarnowskiego. 

Wyposażenie dofinansowane zostanie kwotą prawie 13 tys. zł ze środków otrzymanych w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019". 

Jak informuje burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, "podgórskie ukształtowanie terenu Kowalowej, jak i całej gminy Ryglice sprawia, że jest to teren niezwykle trudny dla prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Znaczne opady śniegu często uniemożliwiają dojazd do budynków oddalonych od głównych dróg. Samochód OSP w Kowalowej wyposażony w pług do odśnieżania pozwoli na bezpieczny i szybki dojazd na miejsce zdarzenia, nie tylko strażakom, ale także innym służbom ratowniczym. Skrócenie czasu dojazdu na miejsce prowadzenia akcji, zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz zminimalizuje straty materialne mieszkańców podczas np. pożaru".

Zakup dotyczy czterofunkcyjnego pługu do odśnieżania, z własnym sterowaniem, czołownicy do montażu urządzenia oraz niezbędnego wyposażenia jak np. reflektory drogowe. Całkowity koszt zadania wyceniono na prawie 32 tys. zł.

Mam nadzieję, że sukcesywne doposażanie kolejnych remiz OSP z terenu gminy Ryglice pozwoli na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i strażaków ochotników - dodaje burmistrz Ryglic.

Czytany 492 razy
Odsłon artykułów:
13621858

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…